Sıkça Sorulan Sorular

Hekim, psikolog, psikolojik danışman ve rehberlik uzmanı, sosyal çalışmacı ve hemşirelik lisansını bitirmiş olanlar psikodrama eğitimini tamamlayarak psikodramatist olabilirler.

Pandemi döneminde eğitimlerimiz online olarak devam ediyor

Evet. Enstitümüzde psikodrama eğitimini bırakmak zorunda kalanlar, daha sonrasında eğitimlerine devam edebilirler.

Psikodrama eğitimleri en az 4 yıl en çok 7 yıl sürer.

Psaikodramatist ünvanı almak için ileri aşama psikodrama eğitimini tamamlamış ve kendisinin  yönettiği gruplarda tez hazırlayarak jüri sınavını geçmiş olmak gereklidir.

Lisans düzeyindeki eğitimlerinde, ruh sağlığı alanında eğitim almış olanlar psikodrama eğitimi alabilirler.

Enstitümüz web sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Linkte kayıtlı başvuru formu eğitim almak istediğiniz İl Koordinatörüne gönderilmektedir.

Enstitü başkanlığımıza, daha önceki eğitim bilgilerinizi içeren bir dilekçe ile başvurabilirsiniz. Dilekçeniz  önce bulunduğunuz İl koordinatörlüğü ve ardından diğer İllerde, dondurduğunuz aşamada sizinle eş eğitim düzeyinde bulunan gruplar çerçevesinde değerlendirilmektedir. Daha sonrasında durumunuza uygun grup olması halinde o gruba yönlendirileceksiniz.

Psikodrama eğitimleri her İlde yapılan başvuruların bir eğitim grubu açabilecek yeterlilikte olması durumunda başlatılmaktadır.

Hayır. Eğitim gruplarımız, her İlde eğiticilerin bağlı bulunduğu bir sıralama çerçevesinde, durumu uygun olan eğitici sorumluluğunda açılmaktadır.

Eğitim ücreti her yıl Eğiticiler Kurulumuzca belirlenmektedir.

Genel eğilim olarak psikodrama eğitim grupları ayda bir kez tam gün olarak yapılmaktadır.

Hayır. Psikodrama eğitiminin en az ve en çok be kadar sürmesi gerektiği eğitim koşullarında yer almaktadır.

Psikodrama eğitiminiz süresinde içinde bulunduğunuz grup yöneticisinin süpervizyonu ile eğitiminize uygun zamanda eğiticinizden ve/veya Enstitümüz eğiticilerinden süpervizyon alabilirsiniz.

EĞİTİMLERİMİZE BAŞVURMAK İÇİN

Size uygun olan formu doldurun.