Nazmiye ATALAN

Uzm. Psikodramatist.

1980 yılında Hacettepe Üniversitesi, Sosyal Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bölümünü bitirdi. 1987 yılında “Adölesan İntihar Girişimlerinin Psiko‐Sosyal Nedenleri” başlıklı tezini hazırlayarak. İ.Ü. Sağlık Bilimleri Enstitüsü Çocuk Sağlığı alanında Yüksek Lisansını tamamladı.

1983‐2005yılları arasında Sosyal Hizmet Uzmanı olarak, İstanbul Üniversitesi İç Hastalıkları AD.’da 9yıl, Acil Dahiliye ve Genel Dahiliye polikliniklerine başvuran intihar girişimcileri ve diğer psikosomatik şikayetlerle başvuran hasta ve aileleri ile çalıştı.1992 yılından sonra 13 yıl Hematoloji Bölümü KİT ünitesinde,Kemik İliği Transplantasyonu olan hasta ve aileleri ile bireysel görüşmeler yanı sıra ve meşguliyet,sanat ve grup terapileri yaptı. Eğitimler verdi.1997 yılında Hollanda’ya gitti. Zihinsel engelli birey ve aileleri ile çalışmak üzere “Küçük Adımlar” projesinin Türkiye’de yaygınlaştırılması için “Eğiticinin Eğitimi” sertifikasını aldı ve ilk basamak eğitimlerini verdi.

2000 yılında Dr.Abdülkadir Özbek Enstitüsü‘nde Prof.Dr. İlkay Kasatura yönetiminde psikodrama eğitimine başladı.2006’da Psikodramatist”belgesini aldı ve aynı yıl Enstitümüzün Eğitmenleri arasına katıldı.2006 yılında Zühal Yerlikaya’nın Enstitümüz bünyesinde açtığı eğitim grubunda yardımcı eğitimci olarak çalıştı ve eğitim grubu açmaya hak kazandı. O tarihten itibaren Psikodrama Alanında değişik gruplarla ve özürlü aileleri ile psikodrama grupları yaptı.Psikodram aile Kişisel Gelişim Grupları yaptı.2014 yılında Aile Terapileri Eğitimlerin de ”Psikodrama“ dersleri verdi.

1995‐2005 Hematoloji Yardım Derneği yönetim kurulunda,2007 ve 2014’de İst.Psikodrama Derneği Yönetim Kurullarında aktif görev aldı. Bergama ve İstanbul Psikodrama Günleri’nin düzenlenmesinde, Psikodrama ile ilgili Uluslararası Kongre düzenleme ve bilimsel kurullarında görevler aldı.
Share:

Uzm. Psikodramatist.