Deniz KARAYÜN

Uzm. Dr. 

1977 senesinde İskenderun da doğdu . İlkokul, Ortaokul ve Liseyi İskenderun da bitirdi 1994 senesinde İskenderun lisesini bitirdi 1995 -2001 Ege Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun oldu ve Tıp doktoru ünvanını aldı 2002-2008 İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim dalın da ihtisasını tamamlayarak Psikiyatri Uzmanı oldu.

2008-2021 yılları arasında Adana Ruh Sağlığı Hastanesinde Psikiyatri Uzmanı olarak çalıştı .Aynı yıl ayaktan ve yatan hastaların takibi dışında Amatem biriminde, Cinsel İşlev bozukluğu polikliniğinde, Sigara bırakma polikliniğinde görev aldı kimi vakaların bireysel psikoterapisini yürütmüştür.

Aynı hastanede çeşitli Psikodrama ve Grup psikoterapisi uygulamalarına liderlik etmiştir. 2021 senesinde Adana Ruh Sağlığı hastanesindeki görevinden kendi isteği üzerine ayrıldı ve Dr Deniz Karayün kendi Muayenehanesinde hizmet vermeye başladı.

Psikanaliz ve Psikodinamik terapi alanında eğitimlere katıldı 2007-2009 arası Prof. Dr. M. Zihni Sungur’dan bilişsel Davranışçı terapi eğitimi aldı.2009 senesinde Cinsel Tedavi Eğitim ve Araştırma Derneği (CETAD) tarafından düzenlenen eğitim ve süpervizyonları tamamladı ve Cinsel Terapist ünvanını aldı.

5 sene Dr Abdülkadir Özbek Psikodrama ve Grup Psikoterapisi Enstitüsü İstanbul şubesinden Grup psikoterapisi Uygulama ve Eğitimi alarak Psikodramatist ve Grup Psikoterapisti Ünvanını alan Dr Deniz Karayün Alkol-Madde, sigara bırakma ile ilgili çeşitli eğitimlere katılmıştır.

Çeşitli Psikiyatrik hastalıkların genel takibi dışında Psikanalitik-Psikodinamik yönelimli psikoterapi, Psikodrama ve Grup Psikoterapisi, Cinsel işlev bozuklukları, Dissosiyatif (Çoğul) kimlik bozukluğu, Kaygı ve Depresif bozukluklarla Özellikle ilgilenmektedir.
Share:

Uzm. Dr.