Burak  İSMANUR

Uzm. Psk.

Lisans derecesini Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, yüksek lisans derecesini İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji programından almıştır.

Aura Psikoterapi Sanatla Tedavi ve Eğitim Merkezi’nde klinik psikolog-psikoterapist olarak çalışmaktadır. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çeşitli dersler vermekte, yanı sıra Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü’nde eğitici psikodramatist olarak görev yapmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programı klinik süpervizör kadrosunda yer almaktadır.

İstanbul Psikodrama Derneği üyesidir. Otistikler Derneği yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdürmektedir. Sanatla Terapi ve Yaratıcılık Derneği kurucu üyelerinden olup derneğin eğitim programlarında eğitici olarak görev almaktadır.

Mesleki ilgi alanları; psikanaliz, psikanalitik psikoterapi, psikodrama/sosyodrama ve grup psikoterapileri, sanatın iyileştirici-koruyucu-önleyici ruh sağlığı çalışmalarında kullanımı, otizm, psikotik bozukluklar, ruh sağlığında stigmatizasyon, ayrımcılık ve toplumsal bilinç olarak sıralanabilir.
Share:

Uzm. Psk.